Markizácke "Na telo" a diskutér podobný Ficovi

Autor: Štefan Bloch | 24.10.2011 o 15:45 | (upravené 25.10.2011 o 11:08) Karma článku: 4,85 | Prečítané:  469x

Momentálna situácia na našom politickom nebi pripomína Bergmanove "Šepoty a výkriky". So zmenou situácie sa flexibilne mení aj rétorika politických lídrov. Čo bolo včera nemysliteľné, stáva sa dnes realitou. Červená Karkulka spáva s vlkom, Kapuletovci podnikajú spolu s Montekovcami, pakone sa samy vrhajú do tlamy aligátora....jeden sa nestačí diviť. Jeden - dva dni je ticho a potom prídu výkriky politikov. Keďže je tá dnešná doba naozaj rušná a predčasné voľby sa blížia, niet divu, že diskusné politické relácie v televíziách a rozhlase sú ideálnou príležitosťou pre "predvolebné kortešačky".

Jednu takúto reláciu som v nedeľu  pozeral.  Vystupovali v nej dvaja aktéri - Pavol Hrušovský z KDH a človek podobný Robertovi Ficovi s hlasom tiež navlas podobným Robertovi Ficovi. Ani jeden z nich mi nie je zvlášť sympatický /  na jedného mám dokonca silnú alergiu, môžete trikrát hádať /, ale bol som zvedavý ako sa zmenila ich rétorika. Musím povedať, že tá pohodina  pozerania na zmienené osoby by mohla slúžiť ako najnáročnešjší test psychickej odolnosti ak nie priamo na týranie. Ale vydržal som, lebo to bolo svojím spôsobom fascinujúce. Na jednej strane baránok Hrušovský, nevybočiac zo svojho totálneho 20-ročného stereotypného monológu, na druhej strane človek podobný Ficovi, rétoricky 3 triedy nad protivníkom, všeznalý, nekonečne pohotový, ochotný kedykoľvek poučiť moderátorku, Hrušovského, divákov, celé masy a priľahlé galaxie. Normálne som ho začal obdivovať - musí to byť rodený psychológ, ktorý reaguje na spoločenskú požiadavku  más. Hovoril presne to, čo chce jednoduchý volič počuť. Jednoznačne a neomylne pomenoval vinníkov -   všetkému zlému je na vine pravica a jedine ON zabezpečí ľuďom aby netrpeli krízou /však oni ju nezapríčinili !/ , vypočul som si o čo všetko sa postará - no povedzte, kto by ho nevolil ! Na trápne argumenty protivníka, že teraz idú stavať diaľnice o 700 miliónov lacnejšie ako mal on, ani nereagoval.

Súčasná situácie je taká, aká je, nielen vďaka veľkému demagógovi ale aj vďaka mediálnej biede slovenskej pravice. Hodnotová orientácia a programové vyhlásenie je jedna vec, prezentácia týchto hodnôt masám ľudí tak aby tomu rozumeli, je druhá vec. Prezentácia síce bola, ale viac menej v akademicko- odbornej rovine. PRAVICA ZOBUĎ SA ! Ktorý jednoduchý človek rozumie Ivanovi Miklošovi, keď rozpráva o deficite a fiškálnych ukazovateľoch !? To, že je reštriktívna politika pravice  v konečnom dôsledku pre nás a pre  ďalšie generácie vysoko prospešná a nutná, sa DÁ VYSVETLIŤ aj jednoduchším, ľudovým jazykom a na rozdiel od človeka podobného Ficovi to nebude žiadna demagógia ! Ak sa to podarí, možno pravicoví politici oslovia nielen "strednú triedu" ale presvedčia aj časť voličov, ktorá reaguje len na autority.

A tak mi na konci relácie neostalo nič iné, len zvolať : "Vivat rétorike, vivat demagógii"! Víťaz duelu bol jednoznačný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?